Jak poznat kvalitní výtažek z čagy

Sibiřská čaga společnosti Chaganela je koncentrovaný výtažek vyráběný nejmodernější  sublimační metodou (freeze-dry), pouze z divoce rostoucích hub čaga ze  severní Sibiře z ekologicky čistých oblastí. Výrobek je plně certifikován na základě mezinárodně platných norem a norem pro zdravotní nezávadnost a bezpečnost potravin.

Tento koncentrovanější extrakt je mnohem účinnější než neupravená přírodní čaga a trávicí trakt dokáže účinné látky lépe vstřebat. Důvodem je skutečnost, že vlákna čagy jsou dřevnatá a těžce lidmi stravitelná. Extrakce dřevnaté vlákno odstraňuje, přičemž zanechává aktivní složky neporušené a biologicky dostupné. 

POUZE EXTRAKTY –  mají silnou koncentraci léčivé látky!  

Jak rozpoznáme výtažek z čagy sušený tepelně a působením infračervených tepelných postupů od čagy vyráběné sublimační (freeze -dry) metodou?

Tepelně sušený výtažek z čagy  má světle hnědou barvu, jeho struktura se podobá hrubému prášku a není okamžitě rozpustný ve vodě. Takovýto výtažek světle hnědé barvy má méně účinných látek. Doba použitelnosti 1 rok .

Chaganela - extrakt z čagy připravený sublimační (freeze- dry) metodou vypadá jako jemný, tmavě hnědý prášek, pudrovité konzistence nebo může mít i černou barvu, s pevně lesklými částicemi. Je instantně rozpustný ve vodě. Veškeré biologicky aktivní látky zůstanou nepoškozeny. Doba použitelnosti 2 roky.

Na co si dát pozor!

Je důležité najít spolehlivého a prověřeného výrobce, protože v honbě za ziskem dokážou někteří producenti dělat s houbami zázraky. Běžné je ozařování, přidávání obilných glukanů, nekvalitní zpracování. Většina výtažků z čagy od jiných výrobců je podrobena působení infračervených tepelných postupů a teplotnímu sušení, které je jednodušší, lacinější a rychlejší. Infračervené sušení je založeno na přenosu energie prostřednictvím elektromagnetických vln. Během ohřevu se některé složky zničí a chuť výrobku se změní. Téměř všechny esenciální oleje se odpaří.

V tropických zemích dnes existují farmy, které houbu čaga pěstují uměle a vyprodukují ji za pouhé tři roky. Ve velkém prodávají přípravky z této uměle pěstované houby, které nemají žádné vlastnosti sibiřské čagy, která dosáhne úplné dospělosti po dvaceti letech divokého arktického růstu v extrémních podmínkách sibiřských zim.
 
Copyright ©2013 - 2017 Chaga klub přátel Chaganela. All rights reserved.

Pracuji

100% Complete