9 potenciálních benefitů ČAGY


Čaga je vysoce ceněná houba, která roste na břízách po celé severní polokouli. Je dlouho používaná v tradičním sibiřském a čínském bylinářství. Sibiřané z ní připravovali odvary na léčení žaludečních problémů, nádorů, infekčních a virových onemocnění a na posílení imunity. Rovněž ji považovali za vynikající ledvinové tonikum, čističe krve a jater.

Odborné studie ukazují, že čaga je velmi silný antioxidant a účinný čistič volných radikálů. Tím ovlivňuje imunitní systém, který umožní zapojit obranné síly organismu na maximum.
 

Chaga 100%25 přírodní
 
 
 
 

1. Superfood


Čaga by měla být součástí každého významného bylinného programu. Díky svým účinným ochranným vlastnostem a vysokému stupni bezpečnosti je vedena jako „léčivá houba prvotřídní kvality“.

Čaga obsahuje vitamíny skupiny B, B9 (kyselinu listovou), vitamín D3, důležité minerály a stopové prvky. Je bohatým zdrojem zinku a selenu. Nejvýznamnější účinnou látkou je kyselina betulinová  a melanin. Čaga je také zdrojem specifických polysacharidů, které jsou podstatou fungování imunitního systému.

2. Výrazně zlepšuje funkci zažívacího aparátu, žaludku a střev

Čaga dobře působí na střevní problémy, hojí a chrání žaludek, střeva a střevní sliznici. Harmonizuje jejich činnost a umí se rychle vypořádat s patogeny. Je výrazně protizánětlivá a pomáhá celkově při zánětech střevního traktu. Je užitečná při gastritidách a vředech. Čistí střeva a působí jako detox.

Čaga také posiluje střevní peristaltiku. Tato vlastnost čagy je vhodná pro ty, kteří trpí zácpou. Podporuje trávení a alkalizaci organismu.
 

3. Podporuje imunitní systém

Čaga podporuje imunitní systém. Obsahuje živiny, které zvyšují počet bílých krvinek a tělo tak může bojovat proti vetřelcům, jako jsou toxiny, viry a bakterie. Posiluje červené krvinky a kostní dřeň, vyrovnává hladinu krevních destiček a zabraňuje cytokinovým bouřím, kdy tělo přehnaně reaguje na patogen nebo toxin.

Zvyšuje imunitu, posiluje organismus, aby mohl s problémem bojovat. Proto je vhodná na všechny autoimunitní choroby.
Čaga je schopna vyhledat a zlikvidovat skrytý patogen, proto dobře působí také na herpetické viry.

.

 

 
 
 
 
Chaga prášek
Číst více
 


až na
100 dní
Čaga extrakt 100g

Čaga extrakt 100g

Koncentrovaný extrakt

od 1 499 Kč
Více informací na
www.medicinashop.cz
až na
75 dní
Čaga kapsle - 150ks

Čaga kapsle - 150ks

Koncentrovaný extrakt

od 1 499 Kč
Více informací na
www.medicinashop.cz
až na
135 dní
Čaga kapsle - 270ks

Čaga kapsle - 270ks

Koncentrovaný extrakt

od 2 499 Kč
Více informací na
www.medicinashop.czVíce
 

4. Prevence a boj proti rakovině – podpůrná léčba

Již car Vladimír Monomach si čagou vyléčil rakovinu rtů. Své osobní zkušenosti s využitím čagy při úspěšné léčbě vlastního nádorového onemocnění zmiňuje i nositel Nobelovy ceny Alexandr Solženicin ve své knize „Rakovina“.

Farmakologické studie provedené v letech 1950-1955 potvrdily, že výtažek z čagy stabilizoval růst nádorů. V Rusku byl výtažek z čagy schválen Moskevskou lékařskou akademií v roce 1955 k veřejnému užívání v rámci boje s rakovinou.
Rakovina je celosvětově hlavní příčinou úmrtí. V poslední době se zvýšila poptávka po účinnějších a bezpečnějších léčebných prostředcích pro chemoprevenci rakoviny u lidí.

Rezavec šikmý ( houba čaga) je ceněn jako jedlý a léčivý zdroj. Chemické výzkumy ukázaly, že rezavec šikmý produkuje pestrou škálu sekundárních metabolitů, včetně fenolických sloučenin, melaninů a triterpenoidů lanostanového typu. Mezi ně patří aktivní složky pro antioxidační, protinádorové a antivirové působení a pro zlepšování imunity u lidí proti infekci patogenními mikroby Důležité je, že jejich protirakovinné účinky se v poslední době staly žhavým tématem, i když znalosti způsobů jejich působení jsou stále relativně malé.

Některé sloučeniny extrahované z rezavce šikmého zastavují rakovinné buňky ve fázi G0/G1 a poté vyvolávají buněčnou apoptózu nebo diferenciaci, přičemž některé příklady se přímo podílejí na cestě buněčné apoptózy. V ostatních případech mohou být polysacharidy z rezavce šikmého nepřímo zapojeny do protirakovinných procesů, hlavně prostřednictvím stimulace imunitního systému.

Dále pak antioxidační schopnost extraktů z rezavce šikmého může zabránit vzniku rakovinných buněk. V tomto přehledu zdůrazňujeme nedávné poznatky o mechanismech, které jsou základem protinádorového vlivu rezavce šikmého, abychom poskytli komplexní, obsáhlý pohled na účinky této houby při prevenci rakoviny.

5. Zpomaluje proces stárnutí, ozdravuje a omlazuje

Čaga je vynikající pro kůži. Obsahuje „fungi-melanin“, který dodává živiny pokožce, očím a vlasům (omezuje padání vlasů, plešatost). Pomáhá obnovovat a zachovávat mladistvý vzhled. Díky biologicky aktivním látkám působí proti stárnutí pleti.

Extrakt z čagy se efektivně používá při odstranění různých výrůstků, podezřelých mateřských znamének nebo jiných útvarů na kůži.

Lžička extraktu se smíchá s 2 kapkami vody a maže se na kůži. Nechá  působit 40 minut a omyje se. (Opakuje se 1x denně po dobu 7 dní.)

6. Snižuje cholesterol

Čaga obsahuje mnoho antioxidantů, které mohou snižovat LDL (takzvaný špatný cholesterol). Vysoký cholesterol je významným rizikovým faktorem kardiovaskulárních nemocí. Čaga je tak velmi užitečná v boji proti nim.

7. Snížení krevního tlaku

Výzkum naznačuje, že oxidační stres přispívá k vysokému tlaku. Lidé s vysokým krevním tlakem jsou tak náchylnější k infarktu, mrtvici a dalším kardiovaskulárním problémům. Antioxidanty z čagy mohou mít potenciální úlohu při snižování krevního tlaku, a tak v důsledku předcházet kardiovaskulárním problémům.

8. Bojuje proti zánětu

Když tělo bojuje s nemocí, zánětlivost v tomto boji hraje velkou roli. Někdy se stává, že zánět dokonce přechází z krátkodobého útoku do chronických zdravotních problémů. Některé nemoci, zejména chronické (jako revmatoidní artritida), jsou spojeny se záněty. Nedávný výzkum naznačuje, že některé stavy, které nejsou považovány za zánětlivé (včetně deprese), mohou býti chronickým zánětem zapříčiněny. Čaga pomáhá při tvorbě cytokinů a bojuje tak proti zánětu a dalším autoimunitním stavům.

9. Snižuje hladinu cukru v krvi

V současných studiích a pokusech se podařilo prokázat, že čaga nejen posiluje imunitní systém, potírá mnohé patogeny, ničí rakovinné buňky, neutralizuje volné radikály, ale pomáhá také snižovat hodnoty krevního cukru.

Navíc se ukázalo, že čaga díky svým antioxidačním schopnostem chrání tkáně i slinivku před poškozením volnými radikály, které u diabetiků vznikají ve vyšší míře.


Jak užívat extrakt z čagy?
Nejvhodnější je užívat extrakt čagy  před jídlem. Pokud čagu užíváme a ona začne na organismus působit, mohou se vyskytnout doprovodné projevy tělo začne všemi svými částmi zbavovat patogenů. Krátkodobě se mohou objevit i vyrážky, průjem. Je třeba nezpanikařit a pokračovat v užívání. Dávku můžeme dočasně snížit na 0,5 g (1 kapsle denně).

Vhodné je čagu užívat dále. Nepříznivé příznaky by měly za několik dní zmizet a potom můžeme dávku opět navýšit, jak potřebujeme.
Čaga přistupuje k očistě doslova od prvního užívání, ale aby vyřešila všechny závady zaviněné toxiny potřebuje na to čas. Vše závisí na stavu člověka ve chvíli, kdy s užíváním extraktu čagy začíná. Stabilní pozitivní výsledky jsou zaznamenány od 6 měsíců do 1 roku pravidelného užívání extraktu z čagy.

TIP:
K čaze je možné užívat bez problémů houbu reishi. Rozdělit však tak, že ráno užíváme  čagu a večer reishi.  Čaga i reishi zvýší imunitu. Čaga se vypořádá s patogeny a normalizuje tělesné funkce. Reishi posílí a vyživí organismus a podpoří dobrý spánek.


Proč sibiřská čaga?
Čistota sibiřské divočiny a extrémní chlad zdejších zim dělá ze sibiřské čagy velmi silný antioxidant. Společnost Chaganela používá k výrobě bylinných produktů pouze suroviny z autentických zdrojů. Čaga ze Sibiře je nesrovnatelně kvalitnější než z jiných oblastí ve světě. Čaga má vlastnosti, které závisejí na místě sběru, stáří, koncentraci prvků v půdě a samozřejmě konečném zpracování – extrakčním postupu.  

Jakou čagu si vybrat?
Pro silnější účinky doporučujeme pouze EXTRAKT Z ČAGY. V extraktu je nejvyšší možná dostupnost účinných látek. Lze jej konzumovat jako nápoj, nebo můžete užívat ve formě kapslí.

Čagový čaj z drcené přírodní čagy se používá jako osvěžující zdravý nápoj k doplnění potřebných vitamínů a stopových prvků. Můžeme pít denně místo obvyklého zeleného nebo černého čaje. Drcenou čagu můžeme přidat k jiným bylinkám a vytvořit si tak čajovou směs. Čaj s medem je ideální jako odpolední životabudič.

ELIXÍR ze sibiřské čagy, který je obohacen o extrakty z altajských bylin užíváme na lžičku nebo dáme do nápoje, zdravého jídla či smoothie.

Extrakt čagy s reishi, zde se nabízí to nejlepší z obou léčivých hub současně. Tato směs obsahuje extrakt z čagy, extrakt z reishi, drcenou reishi a acerolu (vitamín C).

Produkty můžete mezi sebou kombinovat!

Produkty jsou k dostání na www.medicinashop.cz

UPOZORNĚNÍ:
Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není náhradou pestré stravy. Uchovávejte mimo dosah dětí. Není určeno pro děti do 15 let, těhotné a kojící ženy. Nepoužívejte, pokud užíváte léky na snížení imunity. Čaga snižuje hladinu cukru v krvi. Neužívejte při individuální nesnášenlivosti přípravku!

Zdroj: WILLIAM, Anthony. Léčivá moc ovoce a zeleniny: mystický léčitel. Přeložila Eva FUKOVÁ. V Praze: Metafora,2017.
ISBN 978-80-7359-532-6.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/318527.php
 
Copyright ©2013 - 2017 Chaga klub přátel Chaganela. All rights reserved.

Pracuji

100% Complete