ČAGA - Zázrak ze Sibiře

 

Houba s úžasnými léčivými účinky. Příroda nám často naděluje poklady, rostliny, jenž mají jedinečné léčivé účinky. Působí na nás lépe a šetrněji než různá farmaceutika. Jednou z nich je medicinální houba čaga – česky Rezavec šikmý (lat. Inonotus obliguus)

 

Co je to zač  a k čemu nám může sloužit?

Co je čaga zač?

Jedná se o houbu, která parazituje na listnatých stromech, nejčastěji na bříze. Tento choroš roste na celé severní polokouli.  Nejsilnější účinky mají houby z extrémních klimatických podmínek – ze Sibiře. Neznamená to však, že byste na ni procházením lesem nemohli narazit, vypadá totiž jako kus kmene. A právě z kmene stromů si jako každý parazit bere potřebné živiny.
 
Bříza je celá léčivá, listy, míza, kůra, prostě úplně vše.  A právě z tohoto stromu si čaga bere všechny výživné látky, aby přežila v drsných oblastech Sibiře. Dovedete si vůbec představit tolik léčivých a prospěšných látek na jednom místě?
 

K čemu je čaga vhodná?

Čaga je již po staletí  užívána jako silný lék proti různým nemocem. Jde totiž o účinný antioxidant, který stimuluje činnost imunitního systému a látky obsažené v houbě zpomalují proces stárnutí. Obsahuje také celou řadu vitamínů, stopových prvků a unikátních polysacharidů, které dle výzkumů ukazují, že čaga je schopna úplně zastavit nebo alespoň významně zpomalit růst rakovinných buněk.
 

Jak se čaga používá?

Nejčastěji jako léčivý odvar, který má pozitivní dopad na celý trávicí trakt. Zklidňuje žaludek, dvanácterník i  střeva. Nejde, ale jen o zklidnění, ale i o vlastní léčbu vředů a zánětů střev.

Zbystřit by tak mohli i ti, kterým lékaři diagnostikovali dráždivý trakčník, Crohnovu nemoc a další zánětlivá onemocnění. Nebo ti, kteří si chtějí pouze vyčisti střeva.


 


až na
100 dní
Čaga extrakt 100g

Čaga extrakt 100g

Koncentrovaný extrakt

od 1 499 Kč
Více informací na
www.medicinashop.cz
až na
75 dní
Čaga kapsle - 150ks

Čaga kapsle - 150ks

Koncentrovaný extrakt

od 1 499 Kč
Více informací na
www.medicinashop.cz
až na
135 dní
Čaga kapsle - 270ks

Čaga kapsle - 270ks

Koncentrovaný extrakt

od 2 499 Kč
Více informací na
www.medicinashop.czVíce
 

Kde čagu najít?

Existuje několik možností, to nejjednodušší je nasbírat si čagu sami. To však v našich zeměpisných polohách nelze!  Tak jsme odkázáni  na nákup připravených produktů. Důležité však je vybrat si dobrého dodavatele a kvalitní produkt, který opravdu ze Sibiře pochází.

Produkty společnosti Chaganela pochází z čisté oblasti Sibiře, z absolutně čistých regionů, z ručního sběru. Plodnice hub jsou staré minimálně 20 let!  Tyto houby jsou dále zpracovávány nejmodernější freezy dry technologií, kdy výsledným produktem je extrakt, který je 8x koncentrovanější, než původně nasbíraná surovina.  Žádné přidané látky, aditiva, škroby emulgátory!!!  Prostě čistý a kvalitní produkt, který se vyznačuje jedinečnou silou a kvalitou.
 

Jak čagu užívat?

Pro běžné uživatele z oblastí, kde čaga přirozeně roste, je vhodné pít čaj (výluh) z čagy. Ten se zde prodává už i nadrcený a stačí na běžné posílení imunity a na onen pozitivní vliv na trávicí systém.

Abyste však účinek zaregistrovali, je nutné čagu pít pravidelně a dlouhodobě. Proto v našich podmínkách přichází do úvahy pouze koupit si extrakt z čagy, který je silnější a má přímo léčivé účinky. Je to tím, že z 10 kg surové čagy se vyrobí 1,2kg extraktu. Tento extrakt v prášku můžete pít jako čaj nebo kávu, Tento nápoj připravíte tak, že do hrnečku dáte ½ kávové lžičky extraktu a zalijete teplou nebo horkou vodou. Pohodlnější a jednodušší formou je užívat extrakt v kapslích. Nejúčinnější je užívání ráno před snídaní nebo večer před spaním. Je to podmíněno i fyziologickými faktory, kdy nejlepší využití léčebných látek probíhá v noci a dopoledne.

Extrakt z čagy nemusíme, ale užívat jenom pro léčbu, ale preventivně,  pro dlouhodobou podporu vlastního zdraví.  Prevence je  dokonce nejlepší. Extrakt můžete přidávat do ranní kávy nebo si připravit smoothis.

 


až na
100 dní
Čaga extrakt 100g

Čaga extrakt 100g

Koncentrovaný extrakt

od 1 499 Kč
Více informací na
www.medicinashop.cz
až na
75 dní
Čaga kapsle - 150ks

Čaga kapsle - 150ks

Koncentrovaný extrakt

od 1 499 Kč
Více informací na
www.medicinashop.cz
až na
135 dní
Čaga kapsle - 270ks

Čaga kapsle - 270ks

Koncentrovaný extrakt

od 2 499 Kč
Více informací na
www.medicinashop.czVíce

Recepty pro použití čagy

Nápoj z drcené čagy (ne extraktu)

Chaganela nabízí rovněž přírodní surovou, vysušenou čagu z vhodných oblastí , ze které si můžete  připravit silný výluh:
 • namočíte 1 lžíci drcené čagy do 1 l vody
 • louhujete 24 hodin a poté popíjíte během dne 1 hrnek čaje


V lednici Vám dávka vystačí na 3 dny. Abychom získali velmi chutný a superprospěšný nápoj postupujeme následovně:
 • Půl malé lžičky smícháte s jinými bylinkami, které máte rádi a louhujete v 1 litru vody asi 15-20 minut dle chuti
 • Nebo to samé uděláte bez bylinek. Barva čaje určuje sílu antioxidantů
 • Čistou čagu můžeme na čaj používat vícekrát, dokud  barví.  Čaj můžete ochutit citronem a medem
 
 

Koktejl s extraktem čagy

Extarkt čagy „Chaganela“ je výborný produkt pro přípravu antioxidačních koktejlů nebo smoothis.
 

Zdravá snídaně

Pokud nemáte čas na přípravu snídaně, je výbornou alternativou následující koktejl:
 • dva zralé banány
 • 1 vykrájené jablko
 • 1 odměrka extraktu čagy
 • kousek zázvoru (asi 1cm)
 • čajová lžička medu
 • 4-5 nepražených kakaových bobů (nejlépe vysoce kvalitních, paraguajských) nebo 1 lžičku vysoce kvalitního kakaa
 • přidáme 250ml čisté vody. Je to stejně chutné jako káva se šlehačkou, ale nesrovnatelně prospěšnější
 

Smoothis s čagou pro žaludek

Je vhodný pro ty, kteří mají problémy se žaludkem, spojené se zvýšenou kyselostí, trpí gastrickými bolestmi a pálením žáhy (eroze, gastritida, vředy). Jedna čajová lžička extraktu, dvě oloupaná sladká jablka (zralá ne tvrdá), dva zralé banány, půl čajové lžičky extraktu z cikorky a kousek aloe vera ( asi 5cm), 1 čajová lžička medu. Mícháme v mixéru s 200 ml vody, dokud nevznikne stejnorodá hmota. Smoothis je velmi sýté, proto, je potřeba pít na prázdný žaludek a nejíst minimálně hodinu.

 
Copyright ©2013 - 2017 Chaga klub přátel Chaganela. All rights reserved.

Pracuji

100% Complete